Dziś będzie o błędzie „Error: invalid_client”.  Dla jednego z klientów musiałem stworzyć prostą stronę, która miała być hostowana w Azure. Tak przy okazji Azure wymiata! Rewelacyjna usługa i wkrótce napiszę więcej na ten temat.

Wracając do tematu:  Błąd Google API Error: invalid_client. Jednym z wymogów była konieczność uwierzytelniania użytkowników, strona nie powinna być dostępna dla wszystkich. Zdecydowałem się na wykorzystanie  OAuth 2.0 dostarczanego przez Google, z racji tego, że już pewne elementu są pre konfigurowane dla stron ASP.NET. Proces konfiguracji jest bardzo prosty  i szybki, ale gdy uruchomiłem moją stronę i chciałem się uwierzytelnić dostałem błąd:

401. That’s an error. Error: invalid_client

Było to o tyle dziwne, ze zarówno moje Google Client ID jak i Google Client secret było poprawne. Po krótkich poszukiwaniach w końcu ustaliłem na czym polegał problem Błąd Google API Error: invalid_client. Otóż by korzystać z  OAuth od  Google trzeba wypełnić jeszcze pewne informacje na ekranie Consent screen. Jest to o tyle dziwne, że nigdzie nie ma informacji, że jakieś dodatkowe dane są potrzebne w twojej konsoli dewelopera. Zamiast tego dostajecie dziwny błąd o błędny

Żeby pozbyć się tego błędu wystarczy podać tylko adres email oraz nazwę produktu na ekranie Consent scree, a po zapisaniu nasza strona będzie mogła się bez problemu uwierzytelnić w Google.