Zgodnie z tym co mówią różni ludzie po konferencji, nieważne jaka ona by nie była, warto napisać parę słów na ten temat. No cóż spełniając ten informatyczny obowiązek chciałbym się podzielić z Wami moim komentarzem po wczorajszej konferencji Get.Net w Łodzi. Get.net wpisuje się w trend konferencji, które są organizowane przy znaczącym udziale firm informatycznych, w tym przypadku było to SII. Miejsce konferencji było rewelacyjne, dużo przestrzeni, dobre nagłośnienie. Czego chcieć więcej? Samą konferencję oceniam dobrze, przy czym nie będąc typowym programistą mogę się rozmijać z odbiorem pozostałych uczestników. A teraz kilka słów o prelegentach:

1. Iris Classon. Jej prezentacja była zaplanowana jako “Match of the Day” i moim zdaniem spełniła to oczekiwania. Dziewczyna, która jest dla mnie przykładem na to, że jeżeli ktoś chce to na prawdę może wiele osiągnąć. Od dość długiego czasu śledzę jej losy i byłem ciekawy jak radzi sobie na żywo. Prezentacja była dość nietypowa bo dotyczyła produktu na tę chwilę bardzo ciężko w Polsce dostępnego, mianowicie Microsoft Band. Sam sposób prowadzenia prezentacji zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, mimo że nie wchodziła w bardziej skomplikowane kwestie. Jak dla mnie 5/5.

2. Maciej Aniserowicz i  GMD – Getting More Done. Powiem szczerze, że na ten występ czekałem najbardziej. Maciek od dłuższego to jedna z najważniejszych postaci .Net, choć jego niechęć do SharePoint rani moje uczucia ? . Nieważne. Jego prezentacja obracała się wokół GTD i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Są ludzie, którzy mają talent do prowadzenia sesji i to jest właśnie ten przypadek. Naprawdę warto było obejrzeć. Jak dla mnie cholernie inspirujące, do przemyślenia. 5/5

3.  Jakub Gutkowski i ASP.NET vNext. Z tą prezentacją mam problem. Jakub Gutowski to niewątpliwie człowiek o ogromnej wiedzy, ale jak dla mnie zbyt chaotyczny w swym przekazie. Stoi to np. w sprzeczności prezentacją Iris. Na pewno ma znacznie od niej większą wiedzę, bez dwóch zdań, ale to jej prezentacja dla mnie była zdecydowanie lepsza. Nie jest to pierwsza konferencja z jego udziałem, którą widziałem i utwierdzam się w przekonaniu, że do mnie to nie mówi. 2/5

4. Jakub Waliński  i FutureJS, czyli kilka słów o przyszłości JavaScriptu. To był ciekawy temat, a z drugiej strony myślę, że dość ciężki w interesującej prezentacji, ale jak dla mnie Jakub dał radę. Z racji tego, że SharePoint to teraz produkt, w którym Microsoft ładuje JS gdzie tylko się da tym bardziej z wielką przyjemnością go słuchałem. Fajnie by było gdyby było więcej przykładów. 4/5.

5.  Michał Bartyzel Czy Bruce Lee znał Kung-Fu? – Co to znaczy być zwinnym developerem? To dla mnie odkrycie konferencji. Rewelacyjnie poprowadzona sesja dotycząca Agile/Scrum. Zawarł w swojej prezentacji to co od dawna uważam za bardzo istotne we współczesnym IT, a mianowicie to. że w większości przypadków informatycy to nie samotne wyspy, ale muszę koegzystować z innymi działami w firmie. Dla mnie 5/5.

6.  Paula Januszkiewicz Analiza oraz zapobieganie malware na przykładzie Stuxnet oraz innych typów złośliwego oprogramowania. Kolejna prezentacja, z którą mam problem i która jak dla mnie była nie do tego audytorium. Powiem szczerze nie lubię być traktowany jak średnio rozgarnięty Jasio, a tak się czułem. Ma ona niewątpliwie dużą wiedzę i doskonale radzi sobie przed widownią, ale to nie było dla mnie. Btw. bezpieczeństwo to nie tylko Windows w dzisiejszych czasach.  Jak dla mnie 2/5

No to reasumując. Na Get.Net było super i na prawdę nie była to stracona sobota. Szkoda, że w Polsce nie ma tak dobrych konferencji o SharePoint.